terug naar startpagina
home | contacteer | feedback
share

Gentse Milieubeweging in opmars

Natuurpunt Gent en Gents MilieuFront: samen de kaap van de zesduizend leden voorbij

Ecologie, milieu en natuurbehoud: in tegenstelling tot wat men enkele jaren geleden kon vermoeden, winnen deze onderwerpen internationaal aan gewicht. Ook in Gent schat men het belang van natuurbehoud en milieu steeds meer naar waarde en sluiten de bewoners zich in groeiende getale aan bij verenigingen die deze belangen behartigen. In december bereikte Natuurpunt Gent, als grootste regionale natuurvereniging in Vlaanderen, de kaap van de 5000 leden. Het Gentse MilieuFront mocht zijn 1000e lid vieren.  

De tijd dat natuur- en milieuverenigingen enkel succes kenden in alternatieve kringen, is definitief voorbij. Vandaag behoren deze verenigingen wereldwijd tot de meest progressieve organisaties. Met nieuwe internationale kopstukken als de verkozen Amerikaanse president Barack Obama groeit de hoop dat we aan de vooravond staan van een wereldwijde inspanning voor natuurbehoud en groene technologie. Hoe kan je beter aansluiting vinden bij deze vernieuwende beweging dan via de natuur- en milieuverenigingen in je eigen buurt?

Natuurpunt Gent biedt niet enkel activiteiten voor het gezin zoals plantenbeurzen, geleide wandelingen of fietstochten, maar lobbyt ook voor meer en betere natuur voor iedereen in en rond de stad. Bij de vereniging wordt er niet geluisterd of het gras groeit: de vrijwilligers steken wekelijks de handen uit de mouwen voor het beheer van natuurgebieden. Elke opportuniteit om natuurgebieden aan te kopen en op die manier veilig te stellen, wordt benut.

Ook het Gents MilieuFront wordt steeds sterker. Deze actiegroep die vooral stadsthema’s als luchtvervuiling, waterkwaliteit of duurzaam bouwen ter harte neemt, heeft net de kaap van de duizend leden genomen. Via de MilieuAdviesWinkel biedt de vereniging ook praktische tips aan iedereen die ecologisch verantwoord wil wonen en leven. Steeds meer mensen lijken overigens te beseffen dat wie het milieu spaart, ook geld spaart; een voordeel dat tegenwoordig niet onderschat kan worden.

De bomen groeien natuurlijk niet tot in de hemel. Daarom blijven deze verenigingen inspanningen leveren om nog sterker te worden. Met een achterban van meer dan 6000 leden, reikt de groene beweging graag de hand naar de stad Gent als volwaardige gesprekspartner. Alles wijst erop dat ze ook in 2009 hun grenzen zullen verleggen.