terug naar startpagina
home | contacteer | feedback

Elektrisch rijden bij Stad Gent

Op 24 januari vertoonde het Gents Milieu-Front de film ‘Who killed the electric car?’. Een documentaire over de revolutionaire techniek en de opkomst van de elektrische wagen. Een wagen waarover de nodige misvattingen bestaan.

De elektrische wagen, zoals we al eerder in de Frontaal schreven, is de meest zuinige, onderhoudsvriendelijke en milieuvriendelijke van alle
wagens. Een groot obstakel voor zijn grootschalige doorbraak is zijn beperkte actieradius. Met één laadbeurt kan je (maximaal) 150 km rijden. Een tweede minpunt is de hoge aankoopprijs.

De stad Antwerpen kocht in 2008 jaar acht elektrische vrachtwagentjes van het merk Goupil. GMF wil dat ook de stad Gent investeert in elektrische wagens. In december vroeg ze bij de Vlaamse overheid alvast subsidies aan voor milieuvriendelijke investeringen in het wagenpark. GMF ging naar het kabinet van Christophe Peeters en peilde daar naar de interesse voor elektrische wagens.

Frontaal - De stad Antwerpen heeft elektrische wagens aangekocht. Hoe staan jullie daar tegenover?
Peeters - Wij hebben al jaren elektrische wagentjes in gebruik voor de teams die bijvoorbeeld instaan voor het onderhoud van de Blaarmeersen.

Frontaal - En elektrische wagens voor personenvervoer?
Peeters - We hebben een aantal jaar geleden geëxperimenteerd met elektrische wagens voor personenvervoer, maar we waren daar toen niet tevreden over. De wagens moesten urenlang opgeladen worden. Bovendien was hun bereik met één oplaadbeurt veel te beperkt. We zijn daar dan ook van afgestapt. We investeren nu volop in hybride wagens.

Frontaal - En wat als er morgen een nieuwe goede elektrische personenwagen op de markt wordt aangeboden?
Peeters - Dan zullen we dit bekijken. We willen graag meegaan met nieuwe technologie als ‘early adoptor’ en dus investeren als de techniek op punt staat. We willen wel vermijden om met belastingsgeld proefkonijn te spelen voor niet levensvatbare
technologieën.